Претрага
 

   2022.09.26.
У Малим Пијацама се врши селективно прикупљање отпада

Већина становника већ је навикла на овакав начин прикупљања. Иницијатор ове акције је 2019. године било Удружење жена „Накит“. Иначе, акције селективног прикупљања отпада ће наредних дана бити одржане у неколико месних заједница у Кањижи.

Селективно прикупљање отпада и правилно одлагање електричног отпада изузетно су важне са еколошког аспекта. Појединим материјалима је потребно стотине година да се разграде, стога је њихов правилан третман врло важан. У Малим Пијацама, од 2019. године, мештани такође обраћају пажњу на селективно прикупљање електричног отпада, разних боца, пет затварача и осталих пластичних артикала.

Локално Удружење жена „Накит“ од новца, који се добије селективним прикупљањем отпада, помаже где год и кад год може. Берта Баги, једна од чланица удружења, је рекла да се прикупљени отпад продаје сваких шест месеци, а по потреби се и иде по тај отпад.

"У 2019. години смо одлучили да покушамо да прикупимо новац од ове врсте селективног прикупљања отпада, како би повећали приходе нашег удружења Накит, и из тога финансирали нашу школу, вртић и нашу играоницу, као и игралиште."

У следећих неколико дана, локална самоуправа Кањижа ће такође организовати прикупљање електричног отпада у насељима у општини. Сакупљање ће се одржати у суботу, 24.септембра у Орому, Тотовом Селу и Трешњевцу, 1. октобра у Велебиту и Адорјану, 8. октобра у Хоргошу, те у 15 октобра у Кањижи.

 

Више информација: 

 




У Малим Пијацама се врши селективно прикупљање отпада