| |
|
| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |
|
У наредном периоду биће изведени радови на спољашњој обнови и кречењу објекта, који ће се финансирати из средстава из матице уз учешће сопствених средстава, у укупној вредности од око 5,5 милиона динара.
Црква Светог Јосипа радника у Тотовом Селу сматра се релативно ...
|
|
|
Припремају се нова спортска игралишта и веће површине са хладом, док део кампа и ове године очекује љубитеље природе. Поред купања, доступне су и бројне могућности за рекреацију и одмор. Надлежни реализују и низ развојних пројеката.
Прави живот на обали Тисе почиње ...
|
|
|
Пуном паром теку припреме за првомајску прославу у Кањижи. На обали Тисе посетиоцима ће током првомајских празника бити дата могућност за камповање и спорт, али биће ту и луна-парк, као и гастрономски доживљаји.
На обали Тисе у Кањижи у току су последње припреме, али ... |
|
|
Током викенда у Кањижи се одржавају државно првенство у бенч пресу и гала куп у powerliftingu, односно дизању снаге. Дводневни догађај организује Powerlifting савез Србије, а домаћин је спортска хала Бање Кањижа.
У суботу су снаге одмерили искључиво такмичари из Србије, док у недељу ... |
|
|
Близу 90 локалних пензионера учествовало на првом тим билдинг догађају који је одржан у Малим Пијацама. Захваљујући месној заједници, за њих су обезбеђени ручак и пиће, као знак захвалности за активно учешће старијих у животу села.
Већ у четвртак пре подне у дворишту ... |
|
|
|
|
|
|
|

У Трешњевцу је по 14. пут одржана Тракторијада. Ева Чепреги и Џоли су били звезде ове манифестације.
Посетиоце су чекала разна такмичења, дечији програми, вашар и концерти.
Овогодишњи фестивал је био можда једна од најпосећенији манифестација последњих година. Готово 150 трактора је продефиловало главном улицом Трешњевца, а више хиљада посетилаца је стигло из бројних војвођанских насеља.
Такмичарски дух је у великој мери био присутан. Золтан Бичкеи је стигао из Суботице са сином и два трактора. Такмичили су се са својим тракторима у две дисциплине.
"Четврту годину заредом долазимо син и ја. Ово доносимо с приколицом, ја ћу се такмичити са овим трактором а син са оним другим."
Догађај је први пут организован пре 14 година и посећеност је стално расла. Организатори се труде да сваке године обезбеде такмичарске дисциплине и могућност забаве.
Нандор Билицки, организатор каже: "Овај догађај има основ постојања. Последње две године су донеле веома тежак период због ситуације са ковидом и сада смо ове године успели све да организујемо у некадашњем термину, у мају месецу, јер су пољопривредници у овом периоду завршили сетвене радове."
Уз манифестацију, је обележен и Дан села, па је ове године на Тракторијаду дошло још више гостију.
Више информација:
Тракторијада у Трешњевцу
|
|
|
|
|
|