| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |

   2025.06.19.
У току је жетва усева

У општини Кањижа највећи део јечма је већ пожњевен, има парцела на којима је почела и жетва уљане репице, а за неколико дана ће сазрети и пшеница. Већина произвођача је задовољна приносима, али су и ове године разочарани откупним ценама. 
У атару Орома највећи део јечма ...

   2025.06.16.
Сезона Фк. Потисје

У петак 13. Јуна смо имали прилику да се осврнемо на прошлосезонске успехе фудбалског клуба Потисје из Кањиже, тим поводом наш саговорник је био председник ФК. Потисје Далибор Црквењаков.   
Црквењаков је изјавио да је клуб постигао један од својих најважнијих циљева ...

   2025.06.16.
Уз нешто оклевања, Тиски цвет започео свој плес

Спорије него што је очекивано, постепено, али започео је плес инсеката на војвођанском делу Тисе, код Кањиже. 
Из године у годину огромно интересовање прати ову природну појаву, цветање Тисе и ројење инсеката. Многи су већ у петак изашли на обалу реке како би пратили ову ...

   2025.06.10.
„ОТВОРЕНИ ПОДРУМИ ХОРГОША“ ОКУПИЛИ ЉУБИТЕЉЕ ДОБРЕ КАПЉИЦЕ

Своје подруме отворили су за љубитеље вина хоргошки винари и виноградари манифестацијом „Отворени подруми Хоргоша“, у коју се први пут укључило пет винара. 
Они су се удружили и организовали, како би се нашли на винској мапи и на што репрезентативнији начин вина ...

   2025.06.10.
Воће има папрену цену

На домаћем тржишту воћа ове године очекује се значајан пад приноса услед оштећења од мраза. Тако је и у околини Кањиже, где су кајсије, трешње и неке ране сорте вишања измрзле. Код тих воћних култура произвођачи ће моћи да уберу само минималне количине плодова. 
Произвођачи ...

 
Претрага
 

   2021.12.21.
Млади људи треба да виде прилику у спорту

V

Рукометни клубови шест војвођанских места, који се баве и радом са млађим категоријама, добило је подршку из матичне земље, па ће тако између осталих бити модернизовани тренинзи екипа из Сенте, Новог Кнежевца, Мужље и Кањиже. Пакети су уручени у Ади. 

Фондација „Одрастамо заједно!", Рукометног савеза Мађарске, већ неколико година успешно сарађује са локалним рукометним клубовима у Војводини, који се баве и радом са млађим категоријама. Њихов циљ је да подржавајући овдашњих клубова, младима пруже могућност да млади виде прилику у спорту, а не у исељавању. 

Адам Ивковић, председник Рукометног клуба Кањижа каже: „Са овом опремом ћемо моћи да направимо веома велику промоцију у Кањижи и околним насељима. Добили смо много ствари, које ће подићи квалитет наших тренинга на један виши ниво. То је велика ствар и веома смо срећни због тога." 

Иштван Јухас, директор Центра спортске академије Рукометног савеза Мађарске је рекао на свечаној примопредаји да и прекогранична спортска љубав у великој мери доприноси јачању националног идентитета у националној политици мађарске владе. 

Иштван Јухас, директор Центра спортске академије РСМ: „ Наше прекограничне спортисте морамо посматрати као ресурс. Ресурс не значи само то да ће се најталентованији бавити спортом и рукометом, и да ће играту у репрезентацији Мађарске или у Мађарској, већ да имплементирамо такве развојне пројекте, инфраструктурна улагања, стручну обуку и оперативну подршку у прекограничним областима, које јачају мађарску заједницу у дијаспори." 

Током званичне примопредаје, присутни играчи млађих категорија су захваљујући сарадњи рукометних клубова из Аде добили и пакете слаткиша. 

Више информација:




Млади људи треба да виде прилику у спорту