| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |

   2026.06.25.
У недељу се обележава Дан Месне заједнице Кањижа

Дан Месне заједнице Кањижа биће и ове године обележен 28. јуна. Тим поводом припремљен је богат програм намењен свим генерацијама. 


Током поподнева биће положени венци код спомен-плоче која се налази на згради месне заједнице, а затим ће бити отворена изложба Анико ...

   2026.06.24.
Завршен ђачки камп-такмичење „Камп без граница“

Манифестација се организује већ девет година. Циљ програма је представљање и неговање културне разноликости Војводине. Током протекле седмице у кампу на обали Тисе у Кањижи учествовало је готово 150 ученика из 15 војвођанских средњих школа. Догађај су заједнички организовали ...

   2026.06.22.
Више од 500 ватрогасаца прославило годишњицу постојања друштва у Мартоношу

Добровољно ватрогасно друштво из Мартоноша обележило је 135 година постојања општинским ватрогасним такмичењем. На јубиларној манифестацији учествовало је више од 500 добровољних и професионалних ватрогасаца, као и готово 50 екипа. 


Свечаност у Мартоношу започела ...

   2026.06.17.
Камп без граница

По девети пут заредом у Кањижи се организује ђачко такмичење „Камп без граница“. Програм се одржава на обали Тисе, где ће током наредних седам дана ученици из 15 средњих школа из Војводине учествовати у различитим играма и активностима. Камп се реализује у духу мултикултуралности, ...

   2026.06.02.
Демонстрација гашења запаљеног возила

Шумски пожари који су током викенда избили на територији наше општине још једном су показали колико су добровољни ватрогасци важни за нашу заједницу. 


Зато ми је драго што су јуче у Трешњевцу, на Отвореном дану IPA пројекта "JERICO", многи грађани имали прилику ...

 
Претрага
 

   2021.12.14.
Освећен обновљени православни храм у Кањижи

Поводом завршетка обнове православог храма Светог архангела Михаила у Кањижи, мало освећење храма обавио је епископ мохачки Дамаскин уз саслужења свештенства и учешће хора при Српској православној цркви у Суботици. 

Кањишки православни храм је обнављан седам година прилозима и даровима донатора и верника из ове средине и са стране, којима су додељене захвалнице. 

Епископ Дамаскин је у пригодној беседи нагласио да је заиста благословен дан када се довршава обнова и освећење храма, јер храм јесте парче неба на земљи, најдивније нешто што човек може својим рукама изградити. 

Он је додао да храмове подижемо у славу божију, али да их исто тако посвећујемо различитим празницима, анђеоским силама или одређеним свецима. Храм јесте место сусрета између човека и Бога, где долази до загрљаја између Бога и човека, где долази до њиховог сједињења. 

У седам година за комплетну обнову утрошено је око 10 милиона динара,а средства су обезбедили донатори и верници из Кањиже и са стране 

- Хришћанско је учење да је нама сваки човек ближњи, нарочито за вас овде који живите у мешовитој средини. Морамо да прихватимо то да је сваки човек који живи у овом месту наш ближњи, јер нас црква божија тако учи, да се сабирамо у радости и љубави - поручио је епископ Дамаскин.  - Верници ове парохије су се показали као достојни наследници својих предака који су некада подигли овако диван храм у месту у коме живи мала православна српска заједница. Необично се радујем што ме Господ удостојио да будем тај који је извршио мало освећење храма уз благослов његовог преосвештенства епископа бачког господина Иринеја. Драго ми је да ова заједница живи у добрим односима са свим другим заједницама у Кањижи и што заједно сарађују на многим питањима па и питањима обнове храма.  Прва православна црква у Кањижи је изграђена 1775. године и према речима протојереја СПЦ Јовице Мојсиловића ово је трећи православни храм у овом граду, који је након уништења претходног саграђен за годину и по дана, јер тада је у Кањижи било много више православног живља него данас. 

- За комплетну обнову је требало мало више времена и сада смо поносни да је сада у потпуности све завршено, на употребу садашњим и будућим генерацијама. На завршетку је рађена обнова унутрашњости храма што је било захтевније због тежег постављања грађевинских скела у самом храму. Радови су трајали три месеца и задовољни смо фирмом која је квалитетно извела радове, што је нама најбитније. За седам година колико је трајала обнова храма, уложено је око 10 милиона динара, већином средствима донатора са стране али и људи из ове средине којима смо уручили захвалнице - каже протојереј Јовица Мојсиловић. 

Више информација: 




Освећен обновљени православни храм у Кањижи