| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |

   2026.01.30.
Лепо изгледа пролећно цвеће у пластеницима

Нежно цвеће је досадашње минусе добро поднело, а након блажег времена у последњих неколико дана, и у баштама је већ из земље изникао понеки цвет. 
У ового доба године у вртовима још увек нема много посла. Пролеће је још далеко, али се снег већ отопио, па су се понегде појавили ...

   2026.01.28.
Обука пољопривредника у Кањижи о правилној употреби пестицида

Прошлог октобра у Србији је започела обука о правилној употреби средстава за заштиту биља за регистроване пољопривредне произвођаче. 
Током протеклих месеци у Војводини је око 1.500 пољопривредника похађало ову обуку. Предавање је одржано у уторак уз учешће 46 пољопривредних ...

   2026.01.26.
У општини Кањижа почело је овогодишње регистровање плодореда

Већина пољопривредних произвођача обраћа се канцеларији референта руралног развоја за помоћ како би унос података на онлине платформу протекао без проблема. 
У канцеларији референта руралног развоја у Кањижи тренутно је велика гужва. Пољопривредници су започели ...

   2026.01.22.
Време за Светог Винка: сунце – подруми пуни, магла – празни

Хоргошки ратари изашли су у своје винограде. Иако је тек сутра празник Светог Винка, они су већ данас орезали винову лозу, а жупник је благословио изданке и чокоте у нади доброг рода. 
Празник Светог Винка обележава се 22. јануара и за овај дан везују се бројни обичаји и ...

   2026.01.21.
Поскупела свињетина у продавницама, али су пољопривредници и даље незадовољни

У претходном периоду порасле су цене свињског меса у месарама и на рафовима продавница. То важи и за прасад и за товне свиње, али ни те цене још увек не достижу ниво који би сточарима омогућио да послују са добити. 
Свињогојство је и даље у тешкој ситуацији у Војводини, ...

 
Претрага
 

   2021.11.10.
Ликовна колонија Војвођанског ликовног круга у Кањижи

Традиционална јесења ликовна колонија Удружења „Војвођански ликовни круг” из Кањиже одржана је у Специјалној болници за рехабилитацију „Бања Кањижа”. На четвородневном дружењу су били сликари из петнаестак војвођанских места, али и из Београда. 

- Одазвала су се 22 сликара, а обезбедили смо им добре услове за боравак и рад, захваљујући разумевању Бање Кањижа, а такође и финансијској подршци Покрајинског секретаријата за културу и локалне самоуправе општине Кањижа - истиче председница „Војвођанског ликовног круга” Иванка Кењереш. 

Уметници радо долазе у Кањижу, а због актуелне ситуације због пандемије короне, окупљање је било уз поштовање превентивних епидемијских мера. Међутим, сликарима није мањкало инспирације да искажу своје умеће разноврсним техникама. 

Клара Томић из Новог Сада, која се бави осликавањем на свили каже да је везана за Кањижу  још од детињства јер јој је деда био родом из Кањиже. 

-  Провела сам пуно летњих распуста у Кањижи, а сада јако волим да долазим, поготово, што ме све ме подсећа на детињство. Овде сам стекла и много нових пријатеља, а Иванка Кењереш и њени сарадници потрудили су се да се састанемо и у ово зло време, које нас је задесило због короне. Већина уметника се вакцинисала или се пре доласка тестирала, јер се увек радујемо новим сусретима и дружењу - утисак је Кларе Томић. 

Брацо Азарић и Милан Драгољевић из Нових Козараца не пропуштају прилику да дођу у бањску варош крај Тисе, где се увек надахњују идејама за нова остварења на платнима. Мирослав Крунић из Мошорина последњих година бави се пирографијом на дрвету, а овај боравак је искористио да ослика градску кућу Кањиже. Његове млађане суграђанке Наташа Домазетов и Јелена Мишљеновић својски су се потрудиле да потврде сликарски таленат. 

- Да настане добар портрет веома је битно да стрпљења имају и уметник и модел - наглашава Наташа Домазетов, којој је позирала Иванка Кењереш. 

Станислава Летић з Руме наглашава да је колонија место где учесници суочавају различите енергије. 

- Свако има своја осећања, али овако заједно када се нађемо роди се нешто посебно. Свако има свој уметнички сензибилитет, али размена искустава и дружење је нешто што нас додатно инспирише. Волим да долазим на ликовне колоније у Кањижи, где сам била већ десетак пута и сваки пут ми је лепо - каже Станислава Летић. 

Више информација: 




Ликовна колонија Војвођанског ликовног круга у Кањижи