| |
|
| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |
|
Вишечасовне радионице под називом „Распеване заједнице“ одржавају се у неколико места у Војводини. Програм је реализован у сарадњи мађарског културног програма Петефи, Националног института за културу и Куће традиције, са циљем да се локални хорови и певачке групе ... |
|
|
И ове године догађај је привукао на хиљаде посетилаца. Програм је последњи пут ове године организовала Месна заједница Кањижа, а паралелно са вашаром одржано је и 23. такмичење у кувању перкелта од папака, које је организовала Агрокањижа.
Вашар у Кањижи представља ...
|
|
|
И ове године организован је традиционални Коњички камп доживљаја. Програму се овога пута придружило више од 30 младих из Војводине, који су имали прилику да се из непосредне близине упознају са светом коња.
Двориште старе школе у Тотовом селу поново је оживело, ...
|
|
|
То је био мото кампа посвећеног промоцији толеранције, који је ове недеље одржан у Мартоношу.
Деца узраста од 5 до 10 година учествовала су у различитим креативним и едукативним активностима, током којих су разговарала о прихватању, међусобном разумевању и поштовању ... |
|
|
У Кањижи је поново организовано првенство у ножном тенису, које већ више од 30 година ужива велику популарност. Ове године за турнир се пријавио рекордан број учесника – укупно 26 парова.
Првенство подржавају локална предузећа и локална самоуправа Кањиже. На терену ... |
|
|
|
|
|
|
|
|
Манифестацију „Ловачки дан” трећи пут на кањишком Штранду на обали Тисе, приредили су Ловачко удружење „Капетански рит” и Месна заједница Кањижа.
У више од 80 котлића ловци и поклоници ловачких специјалитета кували су паприкаш од срнетине и меса дивље свиње, а поред тога спремали су се и други гурманлуци.
Пријатно време, на измаку летње сезоне, послужило је учеснике и госте, а председник Скупштине општине Кањижа Роберт Лацко и председник Савета МЗ Кањижа Ервин Палфи истичу да је ово изузетна манифестација јер је лепо видети толико људи окупљених крај Тисе, који су дошли са свих страна из Војводине, као и госте који су дошли из Мађарске, Румуније и Хрватске.
- Манифестација је сваке године све посећенија тако да је пред нама задатак да је унапређујемо у циљу афирмације ловства на нашем подручју и обогаћивања туристичке понуде. Већ смо се уверили сви који једном дођу наредне године стижу са још више екипа, а ми се трудимо да будемо што бољи домаћини - каже Лацко.
Више информација:
На кањишком Штранду поређало се 80 котлића: Ловачки паприкаш на измаку лета
|
|
Fotó: Puskás Károly
|
|
|
|