| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |

   2026.06.02.
Демонстрација гашења запаљеног возила

Шумски пожари који су током викенда избили на територији наше општине још једном су показали колико су добровољни ватрогасци важни за нашу заједницу. 


Зато ми је драго што су јуче у Трешњевцу, на Отвореном дану IPA пројекта "JERICO", многи грађани имали прилику ...

   2026.05.25.
Прелепи украси у Хоргошу

Изложба креативне традионице „А Сзаккöр” (Секција) у Хоргошу отворена је свечаним програмом у Дому културе у Хоргошу. У четвртак увече изложено је готово 200 украса и других предмета. 
Чланови креативне радионице су током сезоне 2025/2026 израдили бројне прелепе украсе ...

   2026.05.25.
Дан дружења у Хоргошу

У мирном амбијенту, у окружењу природе, окупљени су учествовали на светој миси и духовним поукама у оквиру Дана дружења, који је организовао Хришћански интелектуални круг. 
Ово је била прилика и да се учесници присете живота и дела мсгр. Ласла Хужвара, поводом 95. годишњице ...

   2026.05.25.
„Живот је прекратак да бисмо пили лоше вино”

Дани вина у Кањижи привукли су бројне посетиоце, а понуда у центру града окупила је љубитеље квалитетног вина и гастрономије. 
На манифестацији је осам винара представило своја најквалитетнија вина, међу којима су били и представници локалних и околних винарија. Поред ...

   2026.05.22.
Завршни концерт у Хоргошу

У Хоргошу је одржан завршни концерт Основна музичка школа Кањижа. Локални ученици су публици представили свој таленат и резултате свог целогодишњег рада. 


На концерту је наступило око двадесет младих извођача, који су показали своје умеће на клавиру, флаути, виолини, ...

 
Претрага
 

   2021.05.27.
Продата "Слога" са одмаралиштем и гасоводима

Конзорцијум САТ-Тракт доо и Савас Енергy купио је за 89,9 милиона динара АД за занатско-инсталатерске послове "Слога" у стечају из Кањиже, објавила је Агенција за лиценцирање стечајних управника. 

Конзорцијум, чији су чланови фирме из Бачке Тополе и Београда, "Слогу" су са гасоводом и одмаралиштем купили на јавном надметању по почетној цени. 

Највреднија имовина "Слоге" су дистрибутивне гасоводне мреже у местима Кањижа и Адорјан која су укупно дугачки 99,6 километара, као и гасоводни прикључци и мерни сетови у местима Зимоњић, Велебит, Адорјан, Тотово Село, Мартонош, Трешњевац, Хоргош и Кањижа. 

Са "Слогом" је продато и одмаралиште на Тиси чија је површина 186 квадратних метара са припадајућом опремом, као и комплекс у Кањижи који чине по шест укњижених и неукњижених објеката. 

Слога је у стечају од 2015. године а ово је била њена друга продаја. 

Више информација: 




Кањижа: Продата "Слога" са одмаралиштем и гасоводима