|
|
| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |
У организацији Регионалног креативног Атељеа и уз подршку Националног културног фонда у Дому уметности у Кањижи, у петак 12. септембра са почетком у 18,00 часова биће одржан концерт Сегединских симфоничара „ОСАМ ГОДИШЊИХ ДОБА“ :Антонио Вивалди: Четири годишња доба ... |
|
Због врућина које трају од јуна и недостатка падавина, оранице су суве, па су пољопривредници принуђени да одустану од оптималног рока сетве.
Срећом, понегде је ових дана пала киша, али већина пољопривредних произвођача сматра да, док се земља добро не натопи, радови ... |
|
На иницијативу Омладинског клуба „Павиљнон“ дечије игралиште у Трешњевцу добило је нову, безбеднију опрему.
Ове године замењен је дотрајао и потенцијално опасан тобоган, у укупној вредности од 180 хиљада динара. Допуњавање дечијег игралишта није новијег датума, ... |
|
Манифестација „Кањишки ловачки дан“ приређена је шести пут на Штранду крај Тисе у Кањижи у суботу, у организаицји ЛУ„Кањижа“, уз учешће рекордног броја кулинарских екипа из ловачких удружења из наше земље и гостију из Мађарске и Румуније.
Паприкаши од меса ... |
|
Ради стварања зеленије околине, општина Кањижа расписала је акцију пошумљавања насељених места. У програму може да учествује сваки грађанин општине. Поред саме акције пошумљавања, конкурс служи и као испитивање потреба.
Општина Кањижа први пут организује овакав програм ... |
|
|
|
|
|
|
|
Ове године је у Основној школи Јован Јовановић Змај у Кањижи на ванредан начин обележен Дан Светог Саве, заштитника српске просвете и културе. Ђаци нису присуствовали овогодишњој манифестацији, како би се избегло окупљање. Традиционални свечани програм сведен је на један кратак сусрет, на којем су наставници те установе имали прилике да погледају видео снимак, који је саставило близу 30 ученика из школе.
Золтан Сепеши, директор, Основна школа Јован Јовановић Змај, Кањижа: „Овај видео су у потпуности направили ученици школе, са једне стране представљају уметничка дела и цртеже повезане са тренутним радом у школи, а са друге стране изводе песму научену на часу музичког, која је повезана са Даном Светог Саве, односно у програму се може чути и химна Светом Сави."
Више информација:
Дан Светог Саве у школи „Змај" у Кањижи
Обележавање Савиндана – школске славе
|
|
|
|
|
|