| |
|
| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |
|
Шумски пожари који су током викенда избили на територији наше општине још једном су показали колико су добровољни ватрогасци важни за нашу заједницу.
Зато ми је драго што су јуче у Трешњевцу, на Отвореном дану IPA пројекта "JERICO", многи грађани имали прилику ...
|
|
|
Изложба креативне традионице „А Сзаккöр” (Секција) у Хоргошу отворена је свечаним програмом у Дому културе у Хоргошу. У четвртак увече изложено је готово 200 украса и других предмета.
Чланови креативне радионице су током сезоне 2025/2026 израдили бројне прелепе украсе ... |
|
|
У мирном амбијенту, у окружењу природе, окупљени су учествовали на светој миси и духовним поукама у оквиру Дана дружења, који је организовао Хришћански интелектуални круг.
Ово је била прилика и да се учесници присете живота и дела мсгр. Ласла Хужвара, поводом 95. годишњице ... |
|
|
Дани вина у Кањижи привукли су бројне посетиоце, а понуда у центру града окупила је љубитеље квалитетног вина и гастрономије.
На манифестацији је осам винара представило своја најквалитетнија вина, међу којима су били и представници локалних и околних винарија. Поред ... |
|
|
У Хоргошу је одржан завршни концерт Основна музичка школа Кањижа. Локални ученици су публици представили свој таленат и резултате свог целогодишњег рада.
На концерту је наступило око двадесет младих извођача, који су показали своје умеће на клавиру, флаути, виолини, ...
|
|
|
|
|
|
|
|

Пијаниста и композитор Хуберт Бергман живи поред језера Bodensee и веома је високо цењен у музичким круговима без обзира, што не учествује у каријерним токовима данашње музичке сцене и живи повучено. Критичари хвале његов префињени лирски начин музицирања, као и умеће за стварање лепих мелодија. Он себе сматра и „учеником” Ђерђа Сабадоша, а доказ су елементи свирања клавира препознатљиви код Бергмана. Бергман једнако користи писане и импровизоване елементе у његовој музици.
Хуберт је и филмски уметник, његове документарне филмове снима са ткзв. „синема верити” начином. Као младић паралелно је учио клавир и трубу у Франкфурту. Аутор је музике више радио игара.
Између 1987-1992 учио је на Бечкој музичкој Академији, а касније у Институту Ханс Кајзер. У то време свирао је и у ансамблима ренесансне музике.
Свирао је са таквим познатим уметницима као што су: Лајош Дудаш, Мери Халворсон /из групе Ентони Брекстона/,Џим Френклин и други.
У својој музици признаје утисак Стравинског и Бартока као и утицај џеза.
Соло концерт овог посебног аутора заинтересовани ће моћи послушати 10. фебруара, у суботу, од 21 часова у кањишком Арт Кафеу. Гост вечери је Силард Мезеи /виола, Сента/.
http://www.hubertbergmann.com/
Организатори: Регионални Креативни Атеље и Кањижа-Туризам д.о.о.
Улаз је бесплатан, претходна резервација је пожељна: 024-415-03-70
|
|
|
|
|
|