| |
|
| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |
|
Општина Кањижа огласила је јавну презентацију Урбанистичког пројекта за проширење садржаја Специјалне болнице за рехабилитацију „Бања Кањижа” до 10. марта и увид је могућ сваког радног дана од 8 до 12 сати у згради општине и доступан је и у дигиталном облику на сајту www.kanjiza.rs.
|
|
|
Главна зграда школе налази се у Трешњевцу, док су одељења распоређена и у Орому и Тотовом Селу. Школа је име “Арањ Јанош” добила 2015. године, а од тада се Дан школе сваке године прославља културним програмом поводом рођендана песника.
У Орому је Дан школе обележен ...
|
|
|
У свим амбулантама Дома здравља Кањижа, на целој територији општине биће организовани бесплатни контролни прегледи, захваљујући износу добијеном на конкурсу Завода за родну равноправност – речено је данас, 10. фебруара у Кањижи.
На територији општине Кањижа ...
|
|
|
Откупна цена свиња у живој ваги тренутно износи 150 динара по килограму, док се у продавницама, након прераде, креће око 700 динара, а понегде и више.
Сектор је принуђен на увоз – кажу откупљивачи. У суседним земљама производи се могу набавити још јефтиније, док у Србији, ... |
|
|
Догађај и плесна школа која му претходи већ више од четири деценије организују се у Потисју.
У недељу поподне у Кањижи је на Испитном балу своје умеће представило 29 парова. Елегантне хаљине, свечани сјај, осмеси и задовољна омладина обележили су овај догађај, који је ... |
|
|
|
|
|
|
|

Канцеларије за младе општине Кањижа одржаће добротворно вече под називом „Заједно за Жељку” које ће се одржати 29. јуна у 18.00 часова у великој сали Дома уметности. Улазница је добровољни прилог, а донације су намењене породици Балинт из Орома.
Балинт Жељка је превремено рођена, а сада има 9 месеци. Борила се са 12 болести, од којих је неке победила, а неке су још пред њом. Породица једном или два пута недељно мора да путује у београдске, новосадске или суботичке клинике, мада је некада изазов стићи и до Кањиже. Жељке има и две сестре које су се много тога одрекле да би малена могла да оде на сва испитивања и третмане. Новац ће им помоћи да се скине део терета са плећа породице, да би Жељке могла да искористи све могућности за лечење, оздрављење, развој и јачање.
На добротворној вечери ће наступити плесачи из група М-плус и Болеро, представиће се фолклорни ансамбл Тиса и Мађарско културно уметничко друштво Бела Барток из Хоргоша, као и САКУД „Свети Сава” и уметници из Основне музичке школе, певаће Камерни хор Кантилена, а Позоришни колектив “Гондолат-Јел” ће извести део своје представе.
|
|
|
|
|
|