| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |

   2025.12.05.
Мало место, велике историје

Гранични прелази плус алева паприка једнако Хоргош. То је тачна, али непотпуна једначина.  
У њу би стога требало додати још и темеље црквице из 13. века, имање из 18. века чији остаци и данас срдито одолевају времену, чињеницу да је Хоргош родно место књижевника Александра ...

   2025.12.04.
Давање крви спашава живот и то треба да се усади већ у детињству

У Хоргошу је одржана акција давања крви, којој су присуствовали и ученици нижих разреда локалне основне школе, како би изблиза видели како изгледа процес добровољног давања крви. 
Акцију су заједнички организовали Црвени крст Хоргоша и Служба за трансфузију крви Опште ...

   2025.12.01.
Данас је у Мартоношу двадесет добровољних ватрогасаца положило испит

Обуку је организовао Општински ватрогасни савез Кањижа. Циљ је да што више добровољних ватрогасаца стекне висок ниво стручне обуке и тиме повећа безбедност у општини. 
Добровољни ватрогасци из Мартоноша, Хоргоша и Кањиже четири викенда су слушали предавања. Наставу ...

   2025.12.01.
Бројне екипе и изузетни укуси на Фестивалу хурке и кобасице у Адорјану

На овогодишњем, 14. Фестивалу хурке и кобасице у Адорјану, уз помоћ организатора, припремљене су стотине крвавица и кобасица, а бесплатно су дељене и посетиоцима. На такмичење се пријавило готово 140 екипа, како из земље тако и из иностранства. 
Програм је започео традиционалним ...

   2025.11.26.
Хоргош ће и ове године засијати у празничном руху током адвента

Локални Дом културе и огранак Библиотеке „Јожеф Атила” у Хоргошу припремили су мноштво разноврсних и топлих програма за најмлађе и одрасле у најлепшем периоду године. 
У недељу палимо прву свећу на адвентском венцу, што значи да и у Хоргошу почиње адвентски период, ...

 
Претрага
  

   2016.04.01.
Истекао рок за подношење захтева по првом конкурсу „Просперитати“

Подношење захтева за добијање средстава из Фондације “Просперитати”, која обезбеђује Влада Mађарске, по првом расписнаом конкурсу закључено је 31. марта. Због великог интересовања а такође и што су многи чекали да захтеве поднесу у задњи час, гужве су биле приметне у Кањижи, Суботици, Бачкој Тополи, Бечеју, Сенти, Зрењанину, Темерину и Сомбору. За програм помоћи за економско оснаживање у Војводини, мађарска влада је одобрила помоћ од око 160 милиона евра, која ће се за три године дистрибуирати преко Фондације “Просперитати”. Основни предуслов за коришћење средстава је да подносиоци захтева имају двојно држављанство Србије и Мађарске. По првом конкурсу процена је да је предато око 1.900 захтева.

Економски стручни сарадник Фондације “Просперитати” Роберт Фејстамер изражава задовољство због велике заинтересованости, али указује да је незгодно што су пред канцеларијама стварани редови због предавања у задњи час, што није добро и за подносиоце захтева јер неће моћи да изврше неке исправке уколико има недостатака у документацији.

Фејстамер је изјавио да је до јуче пре подне у осам канцеларија поднето преко 1.600 захтева, од чега се пркео 1.000 односи на пројекте за унапређење пољољопривредне производње и куповину механизације, што је једна од десет области за које ће се расподелити средства на првом конкурсу. Сви заинтересовани који су до 14 сати стали у ред, могли су јуче да предају захтев.

Фејстамер је најавио да ће већ идуће недеље бити исписан други конкурс за средства Фондације “Просперитати”, па ће они којима недостаје нешто од документације имати прилику за подношење захтева.

Он напомиње да нема великих проблема са папирологијом, која је једноставна, али увек се дешавају мањи недостаци које треба исправити, а према његовом увравању, они који су утрошили бар пола дана труда, без потешкоћа су могли да испуне услове за предају захтева. Фејстамер каже да би се потписивање првих уговора могло очекивати већ половином априла, а да ће се комплетан посао по првом конкурсу завршити до половине маја. Према његовим речима око 100 стручњака ће радити на прегледу и рангирању поднетих захтева.

Више информација:




У редовима чекали мађарску помоћ

Велико интересовање за конкурсе "Фондације Просперитати"