| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |

   2026.01.28.
Обука пољопривредника у Кањижи о правилној употреби пестицида

Прошлог октобра у Србији је започела обука о правилној употреби средстава за заштиту биља за регистроване пољопривредне произвођаче. 
Током протеклих месеци у Војводини је око 1.500 пољопривредника похађало ову обуку. Предавање је одржано у уторак уз учешће 46 пољопривредних ...

   2026.01.26.
У општини Кањижа почело је овогодишње регистровање плодореда

Већина пољопривредних произвођача обраћа се канцеларији референта руралног развоја за помоћ како би унос података на онлине платформу протекао без проблема. 
У канцеларији референта руралног развоја у Кањижи тренутно је велика гужва. Пољопривредници су започели ...

   2026.01.22.
Време за Светог Винка: сунце – подруми пуни, магла – празни

Хоргошки ратари изашли су у своје винограде. Иако је тек сутра празник Светог Винка, они су већ данас орезали винову лозу, а жупник је благословио изданке и чокоте у нади доброг рода. 
Празник Светог Винка обележава се 22. јануара и за овај дан везују се бројни обичаји и ...

   2026.01.21.
Поскупела свињетина у продавницама, али су пољопривредници и даље незадовољни

У претходном периоду порасле су цене свињског меса у месарама и на рафовима продавница. То важи и за прасад и за товне свиње, али ни те цене још увек не достижу ниво који би сточарима омогућио да послују са добити. 
Свињогојство је и даље у тешкој ситуацији у Војводини, ...

   2026.01.19.
Све теже је и даље бавити се овчарством

Посебно се то односи на мала породична газдинства. Суша, ниске откупне цене и кашњење субвенција ствара несигурност код сточара. 
Гајење оваца такође дели основне проблеме сточарске гране. У општини Кањижа многи се генерацијама баве узгојем оваца. 
Чаба Фехер ...

 
Претрага
  

   2015.12.15.
11. фестивал „Школске позоришне сцене“

Основна школа „Каролина Карас“ из Хоргоша била је домаћин и организатор 11. фестивала „Школске позоришне сцене“, који је глумачки подмладак окупио на сцени Дома уметности у Кањижи. Приказано је 13 остварења на српском и мађарксом језику, од којих су седам извели ученици нижих и шест из виших одељења. Учествовали су глумачки ансамбли школа из Кањиже, Сенте, Хоргоша, Малих Пијаца, Треншњевца, Чоке и Старе Моравице. За победничку представу ученика нижих разреда проглашен је комад „Снежана и седам патуљака“ позоришне групе „Звездице“ ученика Истуреног одељења „Спомен школа“ Основне школе „Стеван Сремац“ из Сенте, коју је припремила учитељица Верица Исаков.

У конкуренцији представа ученика виших разреда прво место поделили су ансамбли представе „Стар ТВ“ ОШ „Јован Јовановић Змај“ из Кањиже и одељења хоргошке школе „Каролина Карас“ из Малих Пијаца за представу на мађарском „Аз емберке трагедиаја“. За најбољи плакат награда је припала ученицима ОШ „Јанош Арањ“ из Трешњевца.

За најбоља глумачка остварења награде су добили Иштван Хорват, Ана Сел, Игор Лишић, Александар Мари, Нинета Сабо, а додељено је и више посебних награда.

Више информација:




Заблистале сенћанске „Звездице”